Klamüüdioos 10.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mure selline et kunagi aastaid tagasi oli klamüdioos. Tundus et sai välja ravitud,
ravimiks oli doxy-m. Mõni kuu tagasi tekkis uus partner ja äkki lõi asi jälle
välja. Samas partneril probleeme polnud ja ka tema test oli negatiivne. Minu
test oli positiivne. Ravimiks määrati jällegi doxy-m. Paraku ravi tulemusi
ei andnud, kuigi kõik sai õieti tehtud. Nähud küll kergelt leevendusid kuid jäid.
Seal on nüüd kuu aega möödas ja tendents on pigem et läheb jälle vaikselt halvemaks. Arst kelle juures käisin pole kahjuks veel paar nädalat kättesaadav. Aga huvitaks milles siis probleem võib olla? Haigustekitajad doxy-m suhtes immuunseks muutnud? Kas on mingeid muid ja tõhusamaid ravimeid?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kõigepealt tuleks selgeks teha kas üldse on enam tegemist klamüdioosiga.
Kuna kaebused nii klamüdioosi kui ka teiste urogenitaaltrakti infektsioone põhjustavete patogeenide poolt on üsna sarnased, siis ilma vastavaid uuringuid tegemata ei soovitaks küll mitte mingit ravi hakata tegema.