pulss jms 03.12.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21 aastane naine ja ei ole kunagi arvanud, et mul peaks südamega mingeid probleeme olema, möinukord on küll raske hingata (meenus teiste küsimusi lugedes), aga ma ei oska seda südamega seostada.

Nüüd kingiti mulle "polar m51" kell, millega olen möötnud oma pulssi ja südametegevust. Pulss ei ole kunagi veel olnud ka rahulikus olekus alla 60 ja kui püsti töusen, töuseb pulss umbes sajale.

Kui läksin jooksma, siis määrasin endale sobivad hr piirid (149/121), mille tulemusel ma joosta ei saanudki (ega ma eriti poleks jöudnudki), sest kohe kui sörkisin hakkas kell piuksuma ja väitis, et see on mu südamele liiga kiire tempo.

Teglikult pole mu eluviisidel peale suure magusaarmastuse midagi viga, suitsetamise jätsin maha 1,5 aastat tagasi ja kõnnin iga päev vähemalt 5km (ehkki mäest üles ja kiiresti ähkides).

Minu küsimus on selles, kas ma peaks muretsema (arsti juures käima) ja kas seda, mida see kell näitab tasuks üldse uskuda.

Kuna ma ei ole sellise teema vastu varem huvi tundnud, siis pean paluma, et kirjutaksite mulle ka neti linke, kust saan südametervislike eluviiside kohta lugeda.

Ette tänades

Siiri

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Polar kell on suurepärane vahend oma südametegevuse jälgimiseks nii füüsilise koormusega seotult kui ka rahuolekus. Vigu võib esineda vaid siis kui seda mitte nõuetekohaselt kasutada. Soovitus on enne treeningute alustamist teha koormustest ja selle alusel planeerida treeninguteks sobivad pulsiväärtuste vahemikud.

Lingid: http://www.hot.ee/sporter/sseeria.html

http://www.polar.fi/Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Südamehaigused

kiire pulss

Tere! Olen 18.a. neiu. Mul on kogu aeg (alates sellest ajast kui ma veel ema kõhus olin) olnud kiire pulss (puhkeasendis 90-100 lööki/min). Või kas see on üldse kiire? Halvasti ma küll end sellepärast ...

Vastas dr Meelis Vainu

Pulss rahuolekus püsivalt 90 - 100 x/min on tõesti kiire. Vaja oleks siiski teada, mis on selle põhjuseks. Viimaseid võib olla väga palju. Taoline kestev tahhükardia (kiired südamelöögid) võib viia pikema ...

Loe edasi

Lapse pulss

Mul on 8-aastane tütar. Ta süda lööb minu arust liiga aeglaselt, umbes 55-60 lööki minutis. Kui kuulata südamelööke, tunduvad need jõulised, tugevad ja rahulikud. Laps teeb sporti, on ääretult vastupidav ...

Vastas dr Meelis Vainu

Pulss rahuolekus 8-aastasel neiul alla 60 ei ole kooskõlas ealise normiga. Reeglina on see 80 piires. Oluliselt mõjutab seda kindlasti ka treenitus. Soovitav oleks pöörduda perearsti poole, kes kontrolliks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi