raskus südames 29.11.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26-aastane naine. Õhtuti tunnen südame piirkonnas, vasaku rinna all,

rõhuvat tunnet, seda istudes diivanil. Viimasel ajal tunnen samas kohas ka muul

ajal "raskust". Kas selle kirjelduse järgi võiks arvata, et südamega on midagi lahti

ja tuleks minna esmalt perearstile? Mis võik olla põhjuseks? Tegelen aktiivselt spordiga.

söön tervislikult, ülekaaluline ei ole.

Evel

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

On väga vähe tõenäoline südamehaiguse esinemine, kui inimene "tunneb südant" vaid rahuolekus, samal ajal kui koormusega seotult probleeme ei teki.

Täpsemalt oskab vastata ikkagi perearst või südamearst.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus