Mitraalklapi prolaps. 23.11.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24 aastane naine.Lapseeas diagnoositi mul mitraalklapi prolaps ja seetõttu viibisin sageli erinevatel uuringutel ning haiglaravil.Täiskasvanuna ei ole sellele probleemile rohkem tähelepanu pööranud.Kuigi enesetunne on valdavalt hea ja mingeid erilisi kaebusi ei ole,tunnen sageli rütmihäireid.Planeerin esimest rasestumist.Kas mitraalklapi prolaps avaldab kuidagi mõju rasedusele ja sünnitusele?Kas peaksin laskma end ses osas eelnevalt kontrollida? Ja veel:põen kroonilist tonsilliiti.Kas see avaldab klapirikkele kuidagi ebasoodsat mõju.Ette tänades Katrin

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Soovitav on seisund täpsustada enne rasedust, et määrata kindlaks mitraalklapi funktsioon. Selle alusel on võimalik otsustada ka rasedusega seotud küsimused. Rütmihäired võivad väga suure tõenäosusega olla seotud mitraalklapi prolapsiga, kuna sageli on just nimetatud seisund rütmihäirete põhjuseks.

Krooniline tonsilliit kui krooniline põletikuline protsess võib ägeneda ja seeläbi kahjustada kogu organismi, s.h. on võimalik ka südame ja -klappide kahjustus.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus