südame töö 18.10.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Olen lugenud ja kuulnud , et südame tööd näitavad sõrmeliigeste ja küünte ümber olevad piirkonnad. Kas see on õige? Minul on nad juba pikemalt aega (ja vahelduvalt) sellised valulised, punetavad, hästi hellad ja tursunud. Rohkem on häiritud vasaku käe sõrmed. Olen ka sclerosis multipleksi diagnoosiga - aga arvan, et see ei ole määrav. Kuna meil on väga raske pääseda kusagile vastuvõtule Võrru või Tartu, siis pöördungi Teie poole.

Lugupidamisega

Anu Vastseliinast

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

On tõsi, et krooniliste südamehaiguste puhul tekivad muutused ka sõrmeotstes ja küüntes. Need on pikka aega kestnud haiguse väljenduseks. Kahjuks ei piisa aga sellistest (küllaltki kaudsetest ja mitte väga täpsetest) märkidest, et täpselt ja kindlalt diagnoosida konkreetset südamehaigust. Eriti raskendab seda muude haiguste võimalik või kindel esinemine (liigestepõletikud, reumaatilised haigused jne.).

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus