südamehaigused 13.06.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

tere

olen 30 aastat vana,aeg ajalt tekivad periooditi (mõnest päeavst mõne nädalani)ebamugavustunne vaskul pool rindkeres,mis kandub vaskusse kätte.

On olnud ka vasku käe muutumist jahendaks ja ebamugavustunde kandumist pähe .Paar korda olen tabanud ka rütmihäireid(omast arust) .Kogu see pujänt on kestnud juba 5 aastat ja hakkabb nagu ära tüütama .Olen teinud rea EKG-si (ka rattal)ja ei midagi,kolesteroolid ja suhkur on ka normis.Ei oska midagi ette võtta.

Hea meelega teeksin korraliku südame uuringu - ,saaks lõpuks mingi selguse , kus seda teha .Või on põhjus mujal -psüühika?

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Põhjuseid võib olla mitmeid, ka psüühika võib tulla arvesse. Kui koormustestid on tehtud ja korras, tuleks kaaluda südame ja veresoonte ultraheli uuringut. See võimaldab täpsustada kas tegemist on/ei ole anatoomiliste iseärasustega või on tegemist regulatoorsete funktsioonide häirumisega, mis samuti võivad põhjustada taolisi kaebusi. Uuringuid saab teha enamuses polikliinikutes ja ka haiglates.Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Südamehaigused

südamehaigused

Tere. Minu küsimus oleks selline: Juba pikemat aega on kerge palavik (~aasta) on tehtud päris palju uuringuid, kuid tulemust pole st. kerge palavik 37.1 37.2 jääb. Panin veel tähele ,et kõige sellega ...

Vastas dr Meelis Vainu

Pulsisageduse tõus kehatemperatuuri tõusu puhul on organismi normaalne reaktsioon. Põhjuseid mis tingivad kehatemperatuuri tõusu on mitmeid, südamehaigused enamasti nende hulka ei kuulu.


Loe edasi

südamehaigused

Tere!

Olen 53 aastane naine ja juba aastaid on mind häirinud südame rütmihäired s.t. südame ebakorrapärane töö - vahel kiirenenud kuni 100 lööki minut, vahel jätab lööke vahele (või teeb mõned ...

Vastas dr Meelis Vainu

Südame rütmihäired võivad esineda ka täiesti terve südamega isikutel ja seda eriti kestva ning väljendunud vaimse ja /või füüsilise ülekoormuse korral.

Rahuoleku kardiogrammist taoliste rütmihäirete ...

Loe edasi

Südamehaigused

Olen 32a. naine ja viimase aasta jooksul olen tihti tundnud rinnus vastikult valusat "tüki tunnet" (nagu oleks mingi suurema suutäie alla neelanud ).

Kas see võib olla seotud südamega ja kas ...

Vastas dr Meelis Vainu

Taolised vaevused ei ole reeglina tingitud südamest, kuid väga kindlalt seda ka eitada ei saa. Enamasti on taoliste kaebuste põhjuseks mao-sooletrakti haigused, s.h. ka söögitoru haigused. Kui on aastaid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi