Kiire pulss 17.05.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Millest võib olla tingitud liiga kiire pulss, mis kogu päeva jooksul on stabiilselt 106-110, seda ka hommikul ärgates ja õhtul magama minnes. Kiirele pulsile lisanduvad veel suhteliselt halb enesetunne, pidev väsimus, uimasus peas ja kerge sisemine värin, vererõhk on stabiilselt 88-96/133-139 (liiga kõrge võrreldes harjumuspärase vererõhuga 70-80/110-116). Kannatan aastaid ärevushäirete käes ja olen seda üsna edukalt viimased 5 kuud vältinud Cesradystoniga. Apteegist soovitati südametegevuse tasakaalustamiseks viirpuutinktuuri. Poolteist aastat tagasi pöördusin sarnaste sümptomitega perearstile, kuid mingit diagnoosi panna ei osatud, soovitati vaid põhjalikult puhata.

Olen 27 aastane naisterahvas, täiskohaga tööl ja lisaks ka ülikooli tudeng. Koormus ei ole vastuvõetamatult suur. Füüsilist koormust saab organism paraku ainult nädalavahetustel maakodus õues rahmeldades, kuid üldjuhul just esmaspäeviti on nõrkus ja väsimus kõige suurem. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Üheks põhjuseks võib taolise seisundi puhul olla ka kilpnäärme ületalitlus. Seda on võimalik kontrollida vereproovide ning ultraheli uuringu abil. Samuti võib sellise seisundi põhjuseks olla närvisüsteemi kestev ülekoormus ning tasakaalu puudumine vaimse ja füüsilise koormuse vahel. Kindlasti saaks Teid aidata perearst või Teie seisundiga kõige paremini kursis olev arst.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus