Katarakt??? 25.03.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Ise olen 18 Mh... ma siin lugesin... üht kysimust kataraktide kohta. Aga täieliku vastust ei saanud... tähendab.. ma ei kanna prille ega läätseid ... aga viimaste kuudega on tekkinud paremasse silma.. miskid musta täpikeste moodi asjad... üks on natuke pikem nagu miski väike juuksekarv on silmas või midagi sellist... igatahes kui vaadata tumedamaid pindu siis pole see eriti märgatav.. just eriti hästi oli näha neid täpikesi talvel kui oli valge pind... silma pööramisega liigauvad tsip need täpid kaasa... Milline oleks abi???

P.S!! Päevas töötan ikka miski 4 tundi arvutiga nädalavahetusel rohkem (6 - 7 h)

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõige suurema tõenäosusega te märkasite ühel kenal päeval oma silma normaalse klaaskeha rakkusid. Neid hea tahtmise korral näevad kõik inimesed, eriti just talvel valge lume foonil, vaadates unistades ühtlaselt halli taevast või ka suvel mererannas kinniste silmadega lebades. Silma sisemus on täidetud silma klaaskehaga, mis ei ole täesti läbipaistev vedelik, vaid läbipaistvatest rakkudest koosneb geeljas aine. Selliste väikeste hõljuvate niitide ja rõngakeste märkamine on normaalne ja ei viita veel mingile silmahaigusele.