silmade ees hõljuv hall mass 01.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor!Olen selle murega elanud juba aastaid.Kuskil 7-8 aastat tuleb küll ära.Algul oli selline väike must täpike mis silma liikudes kaasa liikus.Siis läks natuke aega edasi ja juurde lisandus igasugust sodi.Sel ajal oli neid vähem.Läksin kontrolli ja silmaarst ei leidnud midagi.Käisin ka perearsti juures ja seal naerdi mind sõna otseses mõttes selle jutu peale välja,et see on silmaarsti rida.Tegin siiski vereproovid ja need olid korras.Läksin mina siis koju oma murega sest arstid ei osanud mulle midagi selle peale kosta.Muidugi oli mul alati lootus et ehk läheb ise üle.Aga vot asi läks aina hullemaks.Läksin siis uuesti paari aasta pärast selle sama murega,ei midagi targemaks.Prillid kirjutati küll vasak vist oli-1,00 ja parem oli veel väiksem .Eelmisel aastal läks asi juba nii hulluks et enam ei hõlju ainult sodi vaid suur hall mass koos muude kujunditega seal hulgas veel näen ma tenekord kahekordselt,olen näinud lumel punaseid laike ja üldse on see väga ebamugav tunne,see ei lase rahulikult elada.Muidugi läksin ma ka kolmas kord silmaarstile,mulle pandi isegi mingit rohtu silma mis pidi uurimisel aitama,aga ei midagi.Arvas siis silmaarst et peaks korra närvarsti poole pöörduma.Seda ma ka tegin ja üllatus ,üllatus mitte kui midagi, täiesti terve inimene.Kõige huvitavam on see et inimene tuleb tõesti juba päris suure murega lootuses et ehk saadavad kuskile uuringutele.Närviarst aga saatis hoopis teise silmaarsti juurde et seda simaarsti usaldab ta rohkem.Noh läksin siis teise (targema)arsti juurde,sama lugu ,rohud silma ja läks lahti. Uuris ja puuris mind pool tundi igas asendis aga ei midagi.Kujutage ette ta veel naeris selle jutu peale kui ma rääkisin mis asjad mul seal silmade ees on.Üldiselt olen ma oma murega nüüd siin ja vajan abi sest siin maakonnast ei ole ma vastust saanud.Tahan tulla omal käel teie juurde uuringutele,vajan tõesti abi.Kuhu pean tulema ja mis telefonil aja panema?Ja veel ,mis need uuringud maksavad? Ette tänades!Jään teie vastust ootama. Ingrid

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõige suurema tõenäosusega on tegemist kas silma klaaskeha hägustumisega, võrkkesta ainevahetusliku kahjustusega või algava kataraktiga. Mis just, ehk selgub silma uurides.
Nõmme Silmakeskus, Rahu 2a Tallinn, reg tel 05022619.
Erakliinik MEDEX, Tartu, Kalevi 4 reg tel 7366088.