silma limaskesta põletik 07.02.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen läätsekandja juba 3. aastat. Praegu on mul vasakus silmas limaskesta põletik, aga parem on terve. Arst soovitas läätsi mitte kanda, kuid kas ühe läätse võib silma panna-paremale tervele silmale? Mu prillid on nii nõrgad, et nendega ei näe hästi.

Tänan ette!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võib küll. Prillid võiks ka uuendada, et neist ka mingit kasu oleks. Põhimõtteliselt ei soovitata läätsi üle kümne tunni päevas kanda ja üks päev nädalas võiks üldse silmadele läätsedest puhkust anda.