Silmarõhk kõrge 16.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 50 aastane naine ja mul avastati, et silmarõhk on kõrge ja kirjutati välja 100% soodustusega silmatilgad Timosan. Arst ütles, et pean neid tilkasid kasutama eluaeg, kas tõesti ei ole mingit võimalust, et silmarõhk läheb normaalsele tasemele ja saab rohu kasutamisest lahti. Tänan teid juba ette!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Glaukoomi e rõhelise kae üks põhilisemaks tunnuseks on silma siserõhu tõus, mis aegamööda kahjustab nägemisnärvi. See haigus iseenesest ei möödu ja ka pole 'välja ravitav'. Glaukoomi puhul esmaseks raviks ja haiguse kulu peatamiseks on silma siserõhu alandamine normini silmatilkadega. Juhul, kui silmatilkadest (on mitmeid erineva tugevusega) ei ole abi ja nägemine ikkagi kahjustub võetakse ette laserravi või kirurgiline ravi. Tilkade tarvitamisest Te ei vabane kunagi.