lasik - kuiv silm 23.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Esitasin Teile just sellise küsimuse : ~ 7 kuud tagasi sai tehtud mõlemal silmal lasik-operatsioon. Üks silm on täiesti korras, aga teisel silmal ei taha sageli esinev kuivustunne kuidagi kaduda. Üldiselt öeldakse ju, et 3-6 kuud on see aeg, mil see probleem peaks lahenema. Enne operatsiooni kuivustunnet ei olnud. Soovitasite vahetada kunstpisaraid, Systanet ma olengi kasutanud. Olen kuulnud, et pidavat olemas olema ka salvid vms, kas neist ei võiks olla suuremat abi? Ja küsiksin ka seda, et kas on võimalik, et siiski veel mõne kuu möödudes ka sellest ühest silmast kuivustunne võib kaduda? Või näitab Teie praktika, et kui juba selleks ajaks pole see kadunud, siis hiljem see ka aset leida ei saa?

Tänan!

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

kui olete kasutanud systanet, ostke Oxyal näiteks.Võib proovida oftageli enne salvi kasutamist, head on ka ocutears ilma konservantideta tilgad.
Mõnikord kuivasilmsus tõesti jääb, sõltub tööst ja töötingimustest.
Salvi saab vaid arstiretseptiga, reeglina on sellest abi.