beebi silmad 25.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere!
räägin alguses oma mure ära ja siis esitan paar küsimust ka...
käisin täna lapsega(laps 1,5 kuune) vaksineerimas ja loomulikult vaatas last üle ka perearst ning tuvastas,et laps hoiab oma silmi kuidagi alla(ütles,et ei fikseeri silma ja kuidagi laiali valguvad on)...püüdis siis lapse tähelepanu haarata mänguasjaga(piiksuva),kuid ei midagi!perearst lasi tuulde kommentaari:"kui lähete sinna silma keskusesse(sinna lubas saata meid,kui laps on 3-e kuune),siis nad vaatavad kui palju laps näeb ja KAS TA ÜLDSE NÄEB!"-see viimane pani mind mõtlema ja nüüd vaevan siin oma pead:(
kodus laps küll vaatab ilusasti otsa ja jälgib ka mind(või tundub mulle ainult nii?).
kui magama hakkab jääma,paneb käe silmadele ette(otsib pimedust).
vaatab pidevalt sinnapoole,kus on valgus.
kui nägusid teha,siis kergitab kulme ja vahel naeratab vastu.
kui süles on ja mind jälgib(?),siis keeran oma pead ja ta nagu jälgiks siiski mind..
kas on võimalus mingite lihtsate harjutustega juba praegu(kodus) näha probleeme,kui need on?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Esimesel elukuul peaks laps pilku fikseerima paariks sekundiks. 2-3 kuune peaks suutma jälgida eredavärvilisi esemeid või teise inimese nägu.Nii väike laps ei oska veel silmi pöörata ja seetõttu keerab ta kogu peaga, et huvipakkuvat objekti jälgida. 4- 5 kuuselt hakkavad tööle silmalihased, varem võivad silmad ka kõõrdi vaadata või nö. laiali valguda.
Võite oma lapsele näidata eredavärvilisi mänguasju - ilma piiksuta. Neid lapse näost paarikümne cm kaugusel liigutades peaks ta suutma mänguasja jälgida.
Soovitan konsulteerida dr.Pakostaga, kes tunneb hästi laste silmaprobleeme.