päeva jooksul väsivad silmad 04.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kuna nüüd viimasel kahel aastal olen iga päev arvuti taga töötanud, on tööpäeva järel tekkinud raskusi kaugemate asjade selgelt nägemisel, st kui nt tõstan pilgu arvutilt ja vaatan kaugemale, läheb natuke aega enne kui suudan kaugemad asjad "fookusesse" saada ja siis ka ei ole ikka päris selge. Samas aga paari puhkusepäevaga jälle taastub korralik nägemine. Kui silmi kontrolliti, öeldi, et veel ei ole vajadust prillideks, kuigi hästi kerge suundumus lühinägelikkuse poole on. Kas on siis lihtsalt tegemist arvutist tingitud väsimisega ja kas saaks selle ennetamiseks teha mingeid spetsiaalseid harjutusi ja/või kasutada leevenduseks silmatilkasid? Oleks ehk mingid vitamiinid/toidulisandid sellisel juhul eriti kasulikud?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie kirjelduse põhjal võib oletada, et tegemist on tõesti arvutiga tööst tingitud silmade väsimusega.
Siin aitavad silmaharjutused ja niisutavad silmatilgad.
Soovitan Teil teha iga 45 min järel mõneminutiline puhkepaus ja vaadata mõned sekundid silmadega aknast välja kaugele. Selline tegevus lõõgastab silma sees paiknevat ripslihast. Harjutuse järgselt võite tilgutada niisutavat tilka (Tears Naturale). Juhul kui te kuu aja möödudes leevendust ei tunne, siis pöörduge silmaarst poole.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta