väsivad ja valutavad silmad 22.05.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on probleemiks silmade väga kiire väsimine nii arvutiga töötamisel, lugemisel kui ka teleri vaatamisel. Kui teen mõnd eelnimetatud tegevust umbes pool tundi, on silmad nii väsinud ja valutavad, et soovitatud 5 või 10 minuti jooksul neid välja puhata pole võimalik ja see ei pruugi õnnestuda ka 20 minutiga. Näiteks täispika mängufilmi vaatamine on tõeline piin, kuigi reklaami ajal silmad sulen või kaugusesse vaatan. Olen käinud ka silmaarsti juures, kus mingit haigust ei leitud. Kas on võimalik selle probleemi vastu midagi ette võtta? Kas väsimusest valutavate silmadega arvutiga edasi töötamine võib põhjustada nägemise halvenemist? Tänan ette

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sellisel ekstremaalsel nägemisväsimusel võiks siiski olla ka mõni orgaaniline põhjus. Nii intensiivne nägemisväsimus võiks olla tingitud silma optikast, ehk varjatud kaugnägevusest või astigmatismist. Võib olla aga on tegemist silma kroonilise põletikulise seisundiga, aga ka samuti kuiva silma sündroomiga. Jne.jne.jne. Silmahäda korral tuleb ikka silmaarsti külastada.