probleem nägemisega 06.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere!
olen 62 aastane naisterahvas. Eelmine aasta diagnoositi mul kilpnäärme ületalitus, mille tulemusena hakkas halvenema silmanägemine. Arst ütles et see on kilpnäärmest ja et pärast operatsiooni nägemine taastub. Operatsioon oli aprillis kuid nägemine on läinud üha kehvemaks. Kuu aega tagasi tehti vereproov, arst ütles et veres on palju võõrkehi mis ründavad silmi ja sellepärast ei paranegi. Hakkasin võtma prednisoloni. Nüüd kuu aega hiljem on asi päris hull- mõni päev kaob silmanägemine mõneks ajaks hoopis ära. Panin aja silmaarsti juurde ja sain aja septembri kuusse, kuid kardan et kui nägemine halveb sama kiiresti , olen selleks ajaks päris pime. Kas on mingi rohi mida niikaua võtta või mida soovitate niikauaks ?
Ette tänades

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

kilpnäärme ületalitus kahjustab tõepoolest silmi ja tavaliselt on raviks kilpnäärme haiguse ravi.Kui siiski nägemine kiiresti halveneb, peaksite pöörduma silma valvearsti juurde silmakliinikus või leidma võimalust varem silmaarsti juurde minemiseks, näiteks tasulisele vastuvõtule