Imelik täpike 11.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline probleem: üks väike täpike "ujub" pidevalt vaateväljas, kui jätan silma paigale ja vaatan ühte punkti siis täpike jäkab justkui inertsist liikumist ja jääb siis seisma.Täpike pole kuigi suur kuid siiski märgatav ...
Kannan ise -prille.
Millest selline asi võib tingitud olla ja kuidas sellest vabaneda ?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on silma klaaskeha hägususega. Ravi selline asi ei vaja ja pole ka nägemisele ohtlik, mõnede kuude vältel tavaliselt selline hägusus kaob ise.