värvipimedus 19.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

kui kellelgi on kaasasündinud värvipimedus ja ta ei suuda eristada teatud värve, kui neid talle korraga kõrvuti näidatakse, kas ta siis ei teagi üldse, millised need värvid välja võivad näha? Või on mingi võimalus, et ta ikka näeb neid teatud määral?

Ette tänades,
Ellin.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Värvipime ei tea tõesti,kuidas n.ö.normaalselt värvid välja näevad.Tõelist värvipimedust esineb siiski haruharva, enamasti on tegemist värvinägemise nõrkusega, s.t. ei eristata teatud värvitoone.Ravida seda ei saa.