Silmade alumistel laugudel põletik? 12.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, probleem on siis järgmine: juba pikemat aega on mul silma alumiste laugude peal siuke rähma taoline moodustis - nagu siuke koorik ja silmalaug (alumine) on nagu punane ka. Olen mitmeid kordi sealt seda eemaldanud aga see tuleb ikka tagasi. Peale selle eemaldamist on silmalaud ka küllaltki punased.
Milles võib probleem seisneda?
Ette tänades.
Tõnu

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Keeruline aru saada, mis viga, aga vist tundub olema launäärme ummistusega ja sellele kaasneva kerge põletikuga. Mida vähem ise silma näppida, seda parem. Ravi saamiseks peaks silmaarsti külastama.