Kunstlääts 07.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mu emal oli 1,5aastat tagasi silmaoperatsioon,kus tuhmunud lääts asendati kunstläätsega.Algul oli kõik hästi,kuid nüüd kurdab ta,et nägemine muutub järjest udusemaks(opereeritud silmast) Miks on see nii ja mida tuleks edasi teha?
P.S.Opeteerimata silmast ei näe ta aga enam üldse, selle opereerimise järjekord on aga aasta...2007. Mida teha?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kunstläätse ümbritsev kapsel võib hiljem hägustuda. Seda on võimalik lihtsa laserprotseduuriga puhastada ja lõikusjärhne nägemine taastub. Juhul muidugi, kui pole lisandunud mõnda uut silmahaigust. Kuuldavasti nii pikki (2007) kaelõikuse järjekordi enam Eestis ei ole??? Igal juhul, võiks näemise halvenemise suhtes külastada silmaarsti.
Vt. www.silmakliinik.ee