läätsevahetus ja vörkkest 07.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Loodan Teie käest saada vastuseid minu kahtlustele ja köhklusele....kardan läätsevahetuse operatsiooni, kuigi see oleks ainus variant minu kehva nägemise puhul.Seoses sellega esitaksin nyyd järgmised kysimused: Vastunäidustuseks op.le on silmapöhja haigused ja pöletikulised yldhaigused- milliseid nimelt on silmas peetud?
Tysistusena on vöimalik verevalum klaaskehasse.Kui tösine asi see on?
Kui töenäoline on läätse op.ajal tekkiv tugev verejooks silma tagumise osa suurtestveresoontest? Kui töenäoline on vörkkesta verevalumi teke? Seda ma kardan köige rohkem.Kui see tekib raskel kujul,st.otsene oht pimedaks jääda,kas vörkkesta opiga on vöimalik nägemist päästa kui on kunstlääts???Kes doktoritest Tartus,Tallinnas on spetsialiseerunud sellise operatsiooni tegemisele??? Kellel doktoritest Tallinnas on köige rohkem kogemust kunstläätse paigaldamisel? Keda Teie soovitaksite?? Olen kuulnud ,et Tina tn.kliinikus vötab vastu dr.MÖLDER kUI töenäoline on läätsevahetuse op.ajal silmaröhu köikumine??See on ohtlik ja pöhjustab vörkkesta verevalumit. Palun Teid vastata nendele kysimustele,olen väsinud kartmast.Austusega,Rutt p.s.nägemine on minul -12 ja vanust 46(seda juhuks kui on vaja teada)

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Need küsimused peaksite esitama opereerivale arstile, kes on Teie silmapõhjad üle vaadanud, ja oskab siis riske paremini hinnata.Kunstläätse paigaldamisega tegelevad paljud head arstid - Tallinnas Mölder,Sepp,Kuddu, Tartus Teesalu