bakteriaalne põletik silmas. 30.06.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kas pikalt ka korduvalt põetud bakteriaalne põletik võib põhjustada silmapõhja armistumist?
Millisel moel mõjutab armistumine nägemist? Minul on armid silmapõhjas tuvastatud, kas võib kahtlustada sama ka 2 ja 6 aastasel lapsel?
Teine küsimus on, kas lühinägelikkust korrigeeriv operatsioon tehakse üldnarkoosis? Inimene kardab nii väga, et kohaliku narkoosiga opereerida teda ei saaks- tekib paanikahoog. (TÜ Kliinikus kogetud, rahustid ei aidanud, tekkis hingamishäire ja tuli teha üldnarkoosis vajalik operatsioon)

Arst vastas:

dr Leo Schotter

1. Lühinägevuse operatsioone ei tehta üldnarkoosis.
2. Silmapõhja põletik jätab alati armi, selle koha peal on vaatevälja defekt nägemises e must laik.
Lapse kohta - kahtlustada ?? - kas on ka põhjust. Silmaarst kontrollib silmapõhju, ja siis alles on asi selge.