nägemishäired 13.08.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Olen 23 aastane naine. Mul on väike lühinägevus -0,5 ja -0,25. Prille ei kanna. Hommikuti on juhtunud, et veemulli moodi asjad hõljuvad silmade ees. päeva peale nad kaovad. Mul on olnud migreenihooge, millle esmatunnuseks olid samasugused mullid ja edaspidi nägemine päris kadus (praegu migreenihoogu ei järgne). Kas on tegemist üldse silmaprobleemidega ? Töötan palju arvutiga.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kindlasti annaks silmaarst Teie silmadega tutvudes hinnangu, kas on tegemist mõne silmahaiguse väljendusega, või mitte. Migreen on võimeline küll selliseid nähtusid esile kutsuma, kuna hoo ajal (vahest enne, vahest pärast) toimub ka silma veresoonte ajutine ahenemine ja sellest väga mitmekesised nägemihäired. Kindlasti pole selles süüdi arvuti ja hommikuti pole puhanud inimesel tegemist ka nägemiskoormuse probleemidega.