Laps pilgutab tihti silmi 08.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

4-aastane laps on hakanud viimase kuu-poolteise jooksul tihti silmi pilgutama, sügelust-kipitust ei kurda, silmad ei puneta. Mis võiks põhjuseks olla? Aitäh!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lastel esineb sellist liigset pilgutamist sageli ja tegu on harjumusliku pilgutamisega, mis ei vaja ravi ja möödub kunagi iseenesest. Kui pilgutamine on tugev, kramplik, siis peaks pöörduma neuroloogi poole.