Nägemise kontrollimine 27.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kas prillipoodides olevate silmaarstide juurest saab piisavalt informatsiooni oma silmade olukorra kohta või peaks siiski pöörduma mõnda silmakliinikusse? Olen kandnud prille/läätsi veidi üle kümne aasta ja silmakliinikus käisin siis, kui oma esimesed prillid sain. Ülejäänud aastad olen käinud kontrollis prillipoodides. Sellega seoses tekkis nüüd küsimus, et äkki jääb prillipoodides mõni oluline moment kontrollimata.

Ettetänades:
Tom (22 a.)

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Oleneb prillipoest ja arstist, osades prillipoodides teevad ka silmakliiniku kirurgid õhtuti lisatööd. Samuti on aparatuurne varustus ja võimalike uuringute tegemine väga erinev, reeglina siiski mitte sellel tasemel, kui silmakliinikus. Samas, kui pole silmadega probleemi, siis pole ka süvauuringud vajalikud.