Rähm silmas 25.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Ühe silma pisarakanalist tuleb juba 3 kuud rähma. Teised on korras. Olen käinud mitu korda silmaarstil (ütlevad, et läheb ise üle), tarvitan Oculaci silmatilku, kannan läätsesid. Kuidas ma silma puhtaks saaksin? Korra kontrollis silmaarst ka süstlaga, ega pisarakanal ummistunud pole - ei olnud (vesi tuli kurku).

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui on pisarakanali põletik, siis pisarapunktist väljub mäda või viskooset ollust. Ravi on antibiootikumi tilkadega ja korduvad kanali läbipesud. Põletiku ajal tuleks kindlasti loobuda läätsede kandmisest.