Silmalaug. 12.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul ei ole kuigi tõsine probleem aga häiriv minu jaoks. Lugesin, et alumise silmalao tõmblus on tingitud ülepingest. Minul aga tõmbleb juba nädal aega vasaku silma ülemine laug. Millega võib see seotud olla, arvuti taga olen päevas ~ 1tund, oma tööga seoses ei pea ma oma silmi eriliselt pingutama.

Tänan vastuse eest ette,

Aliis Tartust

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ülepingest võivad tõmblused tekkida mõlemale silmalaule,nii üla - kui alalaule.
Ülepinge ei teki ainult arvutitööst, see võib olla ka lugemine , liigne TV vaatamine, pikalt autoroolis viibimine jne.