silmaharjutused 31.05.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lgp dr Schotter

Esitan küsimuse, mis on arvatavasti lihtsameelne ja rumal. Loen naiste- ja muudes seda tüüpi ajakirjades soovitusi, et tehke aeg-ajalt silmaharjutusi - vaadake paremale üles, vasakule üles, üles kõõrdi, alla kõõrdi. paremale alla jne jne. Tahaks küsida, et kas nendest ikka on kasu, kas nad mõjuvad ja kui nad mõjuvad, siis kas pole nad mõnel puhul hoopis kahjulikud. Näiteks see kõõrdivaatamise soovitus on kuidagi kahtlane (mind lapsepõlves ikka manitseti, et ära vaata kõõrdi, siis silmad jäävadki nii). Võib-olla mõnele silmahaigusele on hoopis kahjulik, kui silmi edasi-tagasi vändata.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Selline silmavõimlemine treenib silmavälislihaseid ja parandab silma verevarustust kõrvaldades nii silmaväsimust. Kahjulik see kindlasti pole.