silma all turse 29.09.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere! olen 40 aasstane naine. nii palju kui ma ennast mäletan on mul vasaku silma all turse olnud. peale ärkamist on rohkem, siis suts läheb vähemaks aga ikka on näha.silm on nagu väiksem teisest. pean kogu aeg ennast meikima, siis eriti ei paista silma. tahaks küsida miks see nimoodi on, ja kas saab midagi teha. oma silma arst ei osand vastata. aitäh

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Täpset põhjust on raske öelda.Kui turse on aastaid sarnane ja ei ole suurenenud, siis vähemalt ei ole tgemist pahaloomulise protsessiga.Ehk on kunagi olnud selles piirkonnas launäärme põletik ( odraiva või rahetera ), millest on jäänud lau paksenemine ? On ehk olnud mõni trauma laugude verevalumiga ? Kahe silma ebasümmeetria võib olla kaasasündinud.Elu jooksul tekkinud silmade suuruse erinevus võib olla tingitud mitmetest haiguslikest põhjustest.Kui silmaarst teie silmades haiguslikke muutusi ei leidnud, on tegemist teie omapäraga, plastilise operatsiooniga on võimalik erinevust vähendada.