kanapimedus? 22.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mõned kuud tagasi hakkasin ma märkama vahel enne magamaminekut voodis, et ma ühe silmaga pimedas ei näe. Vahel nägin lihtsalt halvemini kui teise silmaga, vahel üldse mitte. Teine silm näeb suurepäraselt pimedas. Müüd nädal aega tagasi algasid mul peapööritused. neid on mul enne ka olnud madala vererõhu tõttu, kuid päevadeviisi pole see kestnud. samuti on suurema pearingluse ajal ka tunda silmade udusust, eriti just selle silma oma, mis pimedas vahel hästi ei näe. Kas on võimalik et mul tekib kanapimedus ja miks see avaldub ainult ühe silmaga?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist silmade verevarustuse häiretega üldise pea verevarustuse puudulikuse korral. Aga oleks mõislik ka silma tervis silmaarsti juures üle kontrollida, et välistada mõne tõsisema silmahaiguse algust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

öösel ei näe

tere! minu probleem on järgmine: päevasel ajal näen vasema silmaga paremini kui paremaga. ometi, öösel tundub just vasem silm udune - justkui oleks k6ik laiguline ja laigud on mustad. kas see viitab kanapimedusele ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Arvan, et teie probleem kanapimedusele ei viita. Väidetavalt te siiski näete öösel? Kanapimeduse korral te öösel ei näeks.
Soovitan Teil pöörduda silmaarsti vastuvõtule. Registreerida ...

Loe edasi

Kas kanapimedus?

Nii oma 20 aastat on mul probleeme hämaras liikumisega. Siis kaoks nagu tasakaal ära, koperdan juskui joodik. Viimasel ajal (aasta või kaks) kipub mul silmanägemine ära kaduma õhtul ca 7-8 ringis. ei aita ...

Vastas dr Leo Schotter

Kanapimeduse korral silmavõrkkesta hämaras nägemise perifeersed nägemisrakud hävivad. Peaksite laskma kontrollida silmapõhjasid ja tegema vaatvevälja uuringu.

Loe edasi

KANAPIMEDUS

Tere!

Kas on võimalik ravida kanapimedust?Teid tänades Luule.

Vastas dr Leo Schotter

Kanapimedus, ehk nõrgenenud nägemine pimedas on tavalselt kaassündinud iseloomuga, või ka vahest mõne silmahaiguse väljendus. Kanapimedus pole reeglina ravitav.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi