Silmaümbruse vaevused 27.06.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Juba aastapäevad on mu silmanurkades esinenud kuivanud koorikud. Kui need ära tõmmata, siis on seal all punetav nahk. Nüüd on neid koorikuid tekkinud ka silma ülalau voltidesse ja ka silma alla. Olen lugenud, et seenhaigus võib avalduda ka silmade ümbruses. Millele võiksid viidata need sümptomid? Kas silmaarstilt saaks abi või peaksin pöörduma kohe nahaarstile?
Tänan.
Maia

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt tegemist launaha põletikuga e dermatiidiga. Tekitajad võivad olla erinevad. Raviks korrldamiseks võiks pöörduda nii silma, kui ka nahaarstile.