Seksuaalelu 26.07.23 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Olen koos noormehega mitu aastat, ning üldiselt seksuaalelus oli kõik päris hästi. Aga viimased 2 kuud noormees ei tunne huvi seksuaalelu vastu. Ütleb, et viimasel ajal ei tunne mitte midagi selle protsessi ajal nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt. Üksteise vastu huvi on, armastus on, aga seksuaalelus kõik on päris halvasti viimasel ajal. Tahaksin arsti käest nõu saada, kuhu võib pöörduda selle probleemiga ning kas võib olla peab mingeid analüüse tegema.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Libiido (seksuaalsoovi) languse põhjused võivad olla väga erinevad (psühholoogilised, füüsilised, emotsionaalsed). Mõnikord piisab väikesest pausist (1-2 kuud) ja soov saab taastuda. Nende probleemidega tegelevad nii seksuoloogid kui psühholoogid. Seksuaalnõustaja arvamuse saamiseks võite pöörduda meie Tartu Ülikooli meestekliinikusse (vastuvõtt toimub Tallinnas pr.Kraas ja Tartus pr.Sibul), vajadusel suunavad nad partneri arsti vastuvõtule