Tupelihaste treening 29.03.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Kas on kuidagi võimalik tupelihaseid treenida tugevamaks ja kuidas? Kas see parandab ka seksuaalelu?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere! On võimalik. Soovitan Pilatese treeningut, millega tuleks tegeleda regulaarselt. Veel on olemas spetsiaalsed tupekuulidega (saab osta seksikaupade poest) harjutused. Abistab ka Kegeli harjutus- urineerimisel joa kinni pidamine, lõdvestumine ja kordus (samuti teha iga päev).
Ise soovitaksin aga kõige enam Pilatese treeningut. Selle treeningkompleksi vaagnapõhja tugevdavad harjutused mõjuvad ka tupelihastele.
Tugevamad tupelihased võivad seksuaalelu parandada, aga kõige alus on ikkagi hea suhe.

Kõike head! L. Haldre