Seksuaalsuse huvi langus 30.12.22 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.Mure siis selles et olen praeguse tüdruksõbraga (30a) olnud koos veidi üle 2 aasta kuid füüsiline lähedus on täiesti minimaalne. Kahe kuu jooksul heal juhul 1 kord. Voodis olles kui üritan asja seksini viia siis ta ehmub iga väiksemagi puudutuse peale ja keha on samuti kuidagi pinges või krampis. Ei meeldi talle suudlemine ega ka eelmäng.Ise ei algata ta eelmängu kunagi ja ei julge ka mind eriti puudutada. Erinevaid poose et tal mugavam oleks ta ka proovida ei julge.Kui asi isegi seksini läheb ja ta ka märg on siis on seks talle üsnagi valulik olnud. Kui olen selle jutuks võtnud siis ta ei näe küll kusagil probleemi ja enda arust ta pole ka pinges ega krampis.(varem on tal olnud kaks suhet) Senini olen olnud vägagi kannatlik ja mõistev kuid hakkan ka ise juba sellest pidevast üritamisest loobuma hakanud. Tegemist on väga toreda tüdrukuga ja ei tahaks seksipuudumise pärast suhet ka lõpetama hakata.Kas peaksime koos kuhugi pöörduma et probleemile lahendust leida ?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kõik inimesed on erinevad. Võimalik, et partneril on mingid psühholoogilised probleemid, võib-olla lapsepõlves kooselus vanematega või pereliikmetega või varasemas suhtes meesterahvaga, sai ta psühholoogilised traumad ja nüüd need segavad ega ei lase inimesel täielikult lõõgastuda. Igal juhul on sellel naisel mingi sisemine probleem, millega tuleb tegeleda. Seda teevad psühhoterapeudid ja seksuoloogid. Soovitav on, et temaga töötaks naissoo arst, siis selgub see kiiremini ja lihtsamalt. Soovitan võtta ühendust dr Mare Pruksiga, vastuvõtt toimub Rapla OÜ Erapraxis. Ta on väga hea spetsialist, erihariduse sai Soomes.