Liiga väike peenis 18.01.23 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Mul on tavalises olekus peenis u 3cm ja kõvastumise ajal u 5cm

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Peenise pikkus sõltub paljudest teguritest (vanus, puberteedi staadium, suguhormoonide ja ajuhormoonide tase, pärilikkus jne). Ka puberteediea alguse vanus on väga individuaalne (algab see erinevatel poistel erinevalt). Seetõttu peame olema kannatlikud ja ootama veidi suguelundite ja kehakarvade kasvu meessoost mustris. Peenise pikkuse mõõtmine sentimeetrites ei ole samuti alati täpne (oleneb, kes ja kuidas mõõdab). Kui aga see teema teeb muret ja arvad, et peenis on liiga väike, siis tasub pöörduda meessoost eriarsti poole, ta vaatab sind üle ning hindab olukorda õigemini ja annab nõu.