seksuaalsuhte raske algus 23.08.18 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen selline juhtum, kes kauaks niiöelda süütuks jäänud. Nüüd lõpuks suhe, mis jõudis voodirõõmudeni, aga rõõm näeb rohkem mure moodi välja: tõuseb, aga vahekorra ajal vajub ära. Lootusetu jõuda orgasmini.
Katseid seni olnud kolm ja kõik samamoodi.
Varasemalt eneserahuldamise käigus kõik on toiminud. Nüüd kaaslannaga tõmme ja tunne on, aga isegi kui vaginaalse vahekorraga ebaõnnestudes pakkus kallim käega abi, siis ei miskit teisiti - kaob erektsioon ära ja kõik.
Küsida tahaks, et võimalikke terviseprobleeme on kah nagu olnud:
1) üheksa kuud tagasi oli tõsine eesnäärme põletik. Korralikult sai ravi läbi tehtud, aga kas sellel võivad olla taolised tagajärjed?
2) kõrge vererõhu kontrolli alla saamiseks on määratud 80mg telmisartaani nimelist ravimit - kas sellel võib oma osa olla?
3) Ja bipolaarset häiret on kah määratud kontrolli all hoidma ravimid: Duloxetine ehk Cymbalta 60mg ja Lamictal 100mg. Ega neis mingit ohtu pole?
Ja kui peaks olema vaja spetsialistile aeg kirja panna, siis kus alustada? Perearstist või meestearst või seksoloog või keegi muu?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Saate tõesti erinevaid ravimeid, mis kombinatsioonis võivad mõjutada seksuaalsust, aga ei pruugi... Prostatiit välja ravitud. Soovitaksin ravimite osas korraks konsulteerida oma psühhiaatriga.
Ise arvan, et pigem on tegemist suhte alguse väikese ärevusega. Erutus ja ärevus suhte alguses esineb paljudel meestel, kes alustavad intiimelu hilisemas eas. Partneriga kohanedes see enamasti möödub. Kui partner mõistev, siis tuleks talle ka olukorda seletada ja anda endale aega. Arstid kirjutavad juurde ka mõnikord väikese annuse viagra tüüpi ravimit, mida siis tarbida enne vahekorda. See võiks olla väikene abivahend, et olukord rutem stabiliseeruks. Tervitades L. Haldre