Suguline külmus. 22.02.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,
olen 30a naine. 1 lapse ema - laps on 9 aastane.
Minu probleem on kõikuv huvi seksuaalelu vastu. Nimelt, kui suhe on algusfaasis, siis on seksuaalne huvi suht suur st 2-3 korda päevas ja see hakkab järkjärgult vähenema. St kuu koos oldud, siis 1 kord päevas. Paar kuud koos oldud, siis juba ülepäeva ja kui aasta on koos oldud, siis paarkorda nädalas jne... Aina väheneb.
Praegune suhe kestab neljandat aastat ja nüüd on katastroof.
Kõik on tore st partneriga läbisaamine on super ja üldiselt suuri probleeme ei ole, kui siis ainult natuke üleväsimust. Aga... Seksiga on väga nukrad lood. Mul lihtsalt ei teki huvi ja kohe üldse mitte. Kui ma ennast nö seksiks "sunnin" ja kui vahekord juba toimub, siis on kõik korras - tähendab orgasmi saamisega probleeme ei ole. Aga küsimus just selles, et ennast juba häirib, et pean selleks ennast "sundima".
Millest see tuleb, et lihtsalt ei teki iha? Kas on olemas mingeid ravimeid naistele, mis aitaks ihal tekkida st nagu meestel on Viagra?
Ah jaa... Huvi tekib küll siis, kui vaadata pornofilme, aga tahaks, et huvi tekiks ka ilma filmi vaatamata.
Tervitades ja vastust ootama jäädes...
Kris

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Kris
Mingil määral on see, mis Teiega toimub loomulik nähtus. Ilmselt on selline asjade käik juba inimsuhetesse siis kodeeritud. Raske oleks paarisuhtes olla, kui alates esimesest vahekorrast kuni surmani oleks seksuaalkirg algusaasta tugevusega. Rahunemine ja teatud stabiliseerumine toimub kõikide pikemaaegselt koos elavate paaride puhul. Tavaliselt kompenseerivad kire vähenemist teised suhte aspektid - lapsed, sõprussuhted, armastus jne.

Seksuaalsuhte sagedus on paaride puhul muidugi erinev, kuid Teie nimetatud paar korda nädalas" on üpris levinud sagedus. Teine asi on see, kui Te ise või partner sellega rahul pole.
Ilmselt pole väga hea mõte ennast vahekorraks sundida. Sageli sellise sunni tagajärjel vastumeelsus hoopis süveneb. Kirjutate, et praegune suhe kestab Teil neljandat aastat ja suhe on super. Ilmselt oleks kõige parem partneriga tekkinud probleemist rääkida. Ütlete, et olete pisut väsinud. Mõnede partnerite puhul on abiks olnud nn. aja maha võtmine. Olen paaritöös näinud, et partneri jaoks on ebameeldiv hoopis teadmine, et naine vahekorda vastumeelselt astub.
On loomulik, et intiimsuhetes on tõusud ja mõõnad ning on palju väliseid ja organismist tulenevaid faktoreid, mis seda mõjutavad. Kui on mõistev partner, kes Teid taga ei sunni, siis võib olukord ise mingi aja pärast taastuda.
Kahjuks pole naistele mõeldud selliseid ravimeid nagu meestele Viagra. Apteegi käsimüügis on küll naistele toimivaid taimseid preparaate (X-potents), mis teatud toimet avaldavad, kuid nende mõju pole väga hästi uuritud.
Võite ka tulla vastuvõtule. Kõike informatsiooni ei saa kirja teel anda.
Tervitan Lemme Haldre