ESP 15.09.17 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere
Kuidas saaksin tulla teie vastuvõtule, et siis määraksite mulle SSIR antidepressante või siis suunate mind mõne hüpnotisööri konsultatsioonile.

Arst vastas:
Vladimir Vihljajev
dr Vladimir Vihljajev
Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas
Tere! ESP on väga palju levinud! Tegelikult see ei ole haigus vaid see on normi variant ehk liiga kõrge eesnaha (suguti otsa) tundlikus. Selleks vähendamiseks kasutakse kas lokaalsed ravimeid (tuimestid) või kesk toimega (tsentraalsed) ravimeid mis pärsivad seemnepurske. Kõige levinum on nn SSIR antidepressante, nendest Dapoxetin (Priligy) 1,5-2 tundi enne vahekorda. Psühoteraapia ja hüpnoos ka kasutakse, vaid sellega rohkem tegelevad psühhiaatrid. Vajadusel võin suunata konsultatsioonile. Vaid ei tea nimeliselt kes tegeleb Eestis vastavalt hüpnoosiga

Tere
Minu mureks on ESP, ehk siis ei kesta suguakt piisavalt kaua. Olen selle leevendamiseks käinud eesnaha lõikusel, kuid sellest pole olnud väga palju abi. Viimasel ajal olen kasutanud tuimestavat spreid, see toimib küll, kuid ikkagi mitte piisavalt. Tean, et on olemas tõhusaid ravimeid kuid enne tablettide neelamist sooviks proovida pehmemaid ravimeetodeid, näiteks hypnoos. Kas see võiks aidata ja kas teie saaksite mind suunata vastava spetsialisti juurde.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Võtke ühendus meie kliiniku registratuuriga, pange ennast kirja ja tulge vastuvõtule. Kui soovite kiiremas korras siis toimub tasuline visiit, kui nõus oodata siis võite tulla HK visiidile (järjekord umbes 1 kuu aega ja vajalik saatekiri perearsti poolt (õige põhjust võib mitte nimetada perearstile). Registreerimine toimub e-post meestekliinik@kliinikum.ee või tel 7318008 (Tallinn), 7319323 Tartu