naudingu puudumine 29.06.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27 aastane naine. Abielus pole ja lapsi ka mitte. Seksuaalelu olen elanud juba peaagu 10 aastat, kuid see pole olnud eriti sagedane (umbes 1x kahe kuu jooksul). Viimase 5 aasta vältel on olnud kindel seksuaalpartner.
Probleem on aga selles, et ma ei ole kordagi saanud vahekorras orgasmi, ei tupesisesel ega ka muul viisil. Eelmängu ajal ei tunne ka mingit erutust ja märjaks ka ei lähe, keha on just nagu mingi tuim tükk.
Olen proovinud ka end ise rahuldada ja kui tekibki selline erutuslik tunne, siis muutun lihtsalt jõuetuks ja loobun.
Partneriga me sellest rääkinud pole, kuid ta on asjast aru saanud ja ikka aeg-ajalt küsib, et mis ta tegema peaks, et ma saaks, aga selle peale ma lihtsalt vaikin ..
Ta on proovinud mulle ka keelega rahuldust pakkuda, kuid selle tulemus on selline, et mingil ajal tunnen mingit väljakannatamatut kõdi ja lõpuks pika kannatamise järel palun lõpetada.
Vahekorras olles ei tunne muud, kui ainult mingit nühkimist.
Palun andke nõu, mida ma peaksin tegema, et saaks seksi nautida koos partneriga?

Teid ette tänades
Üks õnnetu hing

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Enamasti sellise seksuaalelu kirjeldusega naised väldivad intiimkontakte. Olete noorusele vaatamata 10 aastat elanud seksuaalelu ja mitte loobunud. On ehk ka midagi meeldivat selle aja jooksul kogetud?
Vajaksin probleemi kohta põhjalikumat informatsiooni.
Soovitan tulla augustis vastuvõtule. Tulge alguses ilma partnerita. Vajan ühtlasi andmeid kasutatud ravimite, põetud haiguste jm. kohta.
Tervitades L. Haldre