Ejakulatsiooni saavutamatus vahekorras. 22.01.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 26a. bi-noormees. Kirjutan järgmise murega. Nimelt on mul raskusi seksuaalvahekordadega. Aktiivset seksuaal elu ei ela. Kuid vahetevahel ikka saab tuvutud kellegagi ja asjani jõutud. Aga probleem on selles, et millegipärast ei õnnestu mul lõpetada ja seda juba pikemat aega (aasta-kaks). Vahetevahel hakkab endal juba veider, et kaua sa ikka jaksad end liigutada/nõksutada. Ja nii olengi viimasel ajal tegelenud sellega, et partner oleks rahuldatud. Ja lõpuks kui parner on rahuldatud ütlen, et ära muretse minu pärast. Olen avastanud, et ei aita ka masturbeerimine peale vahekorda et end orgasmini viia - tihtipeale olen juba liiga väsinud ka et endaga tegeleda. Samas kuna vahekorrad minu lõpetamatuse tõttu venivad pikaks siis vahepeal vajub mul ära, kuid taastub mõne aja möödudes. Mõnikord olen enda arust saanud orgasmi kuid kondoomi eemaldades leian, et see on tühi. Sama situatsiooon on nii naiste kui meestega. Kuna seda on juhtunud niivõrd palju olen sellega ise harjunud, kuid on ette tulnud partnereid, kes kahtlustavad et nad ei meeldi mulle piisavalt ja süüdistavad ennast. Kuigi ma tean, et see ei ole nii, egama muidu ju nendega voodisse ei läheks.

Aga samas omaette olles ja end rahuldades läheb kõik ladusalt. Ei mingeid probleeme.

Niisiis, sellest tulenevalt on mul küsimusi, kas mitte lõpetamise põhjuseks võib olla mõni haigus? Kas see võib olla tingitud stressist (töö jms.)? Kas on olemas mingeid nippe vms. mida meeles pidada mida katseda (nt. hoiduda eneserahuldamisest)?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Siin võivad olla haigused (põletikud) või psühhilised erinevused või (pigem) mitu põhjused korraga. See et teil toimub orgasm ilma nähtavalt seemnepursega nimetakse retrograadne seemnepurse (viimane ikka toimub aga jääbki kuusepõies). Foorumi formaat ei anna mulle võimalusi pikemalt vastata. Soovitan pöörduda meie poole. Tasub läbi viia mõned uuringud ja otsada põhjust. Siis võib pakuda lahendusi. Soovin edu, Vladimir