munandi veenilaiend 03.02.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere
tänan teid vastuse eest (küsimus oli: testosterooni tase ja munandi veenilaiend). see veenilaiend on mul suur. käisin arsti juures sellega paar aastat tagasi ja ta ütles, et seda peaks opereerima, aga kiiret ei ole sellega.

nüüd mõtlen, et kui see operatsioon on ohtutu teeksin ära, aga kui on riskantne siis lükkan edasi kuni olen vähemalt 1 lapse saanud (juhuks kui op. ebaõnnestub ja aparaat peale seda enam üldse ei funktsioneeri).

oskate mulle öelda statistika-kogemuste põhjal, kas munandi veenilaiendi op. on ohtlik?
keskmiselt kui kiire on operatsioonist paranemine?
kui suur on risk, et veenilaiendi operatsioon ebaõnnestub?
mis seal võib juhtuda halvimal juhul?
keskmise statistika põhjal kindlasti oskate mulle öelda.

aitäh.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Õnneks statistika numbrid on head. Muidugi, peale iga operatsiooni võivad juhtuda igasugused komplikatsioonid, aga see on üleharva. Reeglina op.ravi parandab ka sperma kvaliteedi (tõstab). Erektsioonile see ei ole mõjutav. Op-st paranemine võtab keskmiselt 3-6 nädalad (väga individuaalne). Kahjuks risk, et veenidelaiend kordub, olemas (15-25%), sellepärast et põhjus organismis jääbki. Mõnikord pakutakse siis korduv operatsioon.