testosterooni tase ja munandi veenilaiend 30.01.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

kas oskate anda soovitusi kuidas suurendada testosterooni taset?

kas seda soodustab kuidagi sport või mõni muu tegevus? või mõni toiduaine?

ma tegin noorukina aktiivselt sporti (poks), nüüdseks olen lõpetanud ja pole u. 10 aastat üldse enam sporti teinud ja sõbrad ütlevad et olen muutunud liiga pehmeks, ei vaata enam naisi, ei suru enda tahet läbi, nagu varem. kas spordist loobumine võib põhjustada testosterooni taseme langemist?

teine probleem: mul diagnoositi munandi veenilaiend (see pidi vähendama potentsi ja meeshormooni taset). kas soovitaksite seda veenilaiendit opereerida? millised riskid on veenilaiendi operatsioonil? kui kiire on paranemine?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Aktiivne sporditegevus paraneb enesetunne, üldainete vahetus organismis ja tõuseb tuju ja testosteroni taset. Veenilaiendite kohta ütlen et opereritakse ainult kui on suur (silmanähtav) ja annab valutunne. Väga tihti on parallelselt samas kohas põletik, mida tasub ravida. Soovitan pöörduda androloogi juurde, kes kontrollib testosteroni tase ja veenilaiendiga olukord.