laste seksuaalsus. 10.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Töötan lasteaias.Küsimus seisneb selles et 7aastane poiss laps läheb magama ja voodis olles on ta käed teki all. Ta katsub oma nokut ja liigutab eesnahka seni kaua kui saab orgasmi.Kas on üldse võimalik lapsel saada orgasmi.Teeb selline asi hiljem haiget.Ni palju kui võimalik oleme tall kõrval ja ei lase sellist asja juhtuda.Jään huviga vastust ootama.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Laste masturbeerimine on normaalne nähtus. Eriti sageneb see siis, kui lapsel on pingeid. Mis seda last häirib? Kas selleks on probleemid kodus, lasteaias? On see teiste laste tõrjumine, agressiisus?
Masturbeerimist pole vaja valvata ega sellepärast pahandada. Selle tulemuseks on ainult häritud seksuaalelu täiskasvanueas.
Palun lugege ka minu kirjutatud artiklit 2003a. ajakirjas "Pere ja Kodu". Kirjutasi seal laste seksuaalsest arengust ja Teid huvitavast probleemist pikemalt.
Tervitades L. Haldre