Ei taha vahekorda 03.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen elanud koos oma mehega 5aastat meil on 2 last 2,4a ja 2kuune. Mees tahab vahekorda aga mina tunne, et see on minu jaoks vastik ma ei tunne mingit rahuldust ja ma isegi ei viitsi sellesse süveneda, ma tavaliselt lihtsalt laman ja ootan kuni mees saab asjaga ühele poole. Oleme proovinud ka erinevaid asendeid. Palun aidake, ma kardan, et võin muidu oma mehest ilma jääda. Aitähh!

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie kiri sisaldab vastamiseks liialt vähe informatsiooni. Selgusetuks jääb see, kas vastumeelsus vahekorra suhtes on teil alati olnud või on see tekkinud viimase aja jooksul. Samuti pole teada, kas Teil on olnud teisi partnereid ja milliseid kogemusi on Teil suhetest nendega. Vaja oleks teada Teie ravimite kasutamist, põetud haigusi jne. Soovitan esialgu kontrollida oma tervislikku seisundit günekoloogi poolt ja selle järgselt pöörduda seksuoloogilisele nõustamisele. Põhjused võivad olla nii meditsiinilised kui ka emotsionaalset laadi.
Võimalused seksuoloogiliseks nõustamiseks on olemas nii Tartus kui ka Tallinnas. Samuti tegelevad suhete probleemidega peretrapeudid Tartus ja Tallinnas.
Tervitades L. Haldre