suur suur mure orgasmiga 30.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on väga suur mure, nimelt pole mul võimalik normaalsel/vaginaalsel teel e. tupe siseselt orgasmi saada ja seda juba aastat 10...saan vaid siis kui stimuleerida kliitorit tupest väljas...mu mees on selle pärast juba lootust kaotamas...tema au pihta pidavat käima see...ja nüüd ma ei oskagi enam midagi teha, kui küsida kas on võimalik sellele mingi lahendus leida ja millise arsti poole üldse peab pöörduma...ise elan Tallinnas. Äkki saate mulle mõne arsti kontakti anda kes oskaks aidata. Tänud.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie murel ei ole mingit alust. Umbes 2/3 naistest ei saavuta orgasmi ainult suguühte abil. Orgasm on orgasm. Pole mingit põhjust miks orgasmi peaks saavutama ainult vaginaalse suguühte abil. Paljud naised vajavad orgasmi saavutamiseks, et mees lisaks stimuleerib kõdistit või teeb seda naine ise.
Ehk aitab Teid ja abikaasat teadmine, et tupe tundlikkus vastab umbes meeste munandite tundlikkusele. Kujutage ette, et mees püüab ainult munandite stimuleerimisega orgasmini jõuda. See on võimalik, aga raskelt saavutatav.
See, et Te vaginaalselt orgasmi ei saa, on ehk tingitud sellest, et Te ei oska oma abikaasale selgeks teha, kuidas Teid stimuleerida. Selgitage välja, mis Teile kõige suuremat naudingut valmistab ja selgitage seda oma abikaasale. Samuti on täiesti normaalne, kui naine end ise suguühte ajal lisaks mehele
stimuleerib.
..Ja veel kord.. Olete täiesti normaalne ja terve naine.
Tervitades L. Haldre
Terviatdes