Ei tunne seksist mõnu 18.10.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 20 aastat vana noor neiu. Elan koos mehega, kes on 26 ja oleme koos juba 3 aastat. Probleem on selles, et ma ei naudi seksi piisavalt ja arvatavasti selle 3 aasta jooksul pole tõelist orgasmi ka saanud. Viimasel ajal ei lähe isegi märjaks. Meest väga armastan ja seksi ajal proovime erinevaid poose ja räägime meie seksist tihti. Probleem on selles, et mees tunneb, et ma ei naudi temaga seksi piisavalt ja üldse mul seksi tahe on kadunud aastatega.(Arvan sellepärast, et tõelist naudingut ei saa)(mehel ka suguelundi suurusega probleeme pole)(Enda kehaga olen rahul)Mees teeb kõik, et meie seks oleks mulle hea (eelmängud, erinevad poosid, hellitamised)Aga ei. Mees palus, et ma õpiks ennast tundma ja teeks endale ise orgasmi, aga ei ma ei taha ja mul sellest ei tule midagi. Ma lihtsalt ei tunne seda mõnu. Palun teie abi, mis mul viga on? Sest ma saan aru, et selline suhe ei lõppe hästi, kuna seks on meie elus väga tähtis.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Need on erinevad asjad- teise inimese läheduse nautimine, erutumine, seksuaalne heaolutunne ja orgasm. Orgasmi ei tunne kõik naised ja osa ei saa seda vaginaalsel teel vaid hoopis näiteks kliitori erutamisel. Selles osas on Teie partneril õigus, et enda tundmaõppimine võiks abiks olla. Teiselt poolt saan aru, et Te väga ei soovi seksida. Selle põhjused tuleks selgeks saada. Kas on selleks ülekoormus töös või õppimises ja sellest tulenev väsimus, ebakindlus suhte osas jne. Alustada võiksite paarinõustamisest. Vaadake palun nimede osas pereteraapia koduleheküljele. Võiksite aja kinni panemisel uurida, kas terapeut on orienteeritud rohkem laste probleemidele või paarinõustamisele. Samuti võiksite rääkida seksuaalnõustajaga noorte kabinetis, et saada ülevaade rasedusvastastest vahenditest, tervisest jne.
Tervitades Lemme Haldre