Madal libiido 02.07.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Mure seisneb selles, et ma abiellusin oma mehega aasta tagasi ja pärast seda ilmnesid meil mõlemil seksuaalprobleemid. Mõlemil on madal libiido. Puudub seksi järele igasugune vajadus ja olen sellega nii tugevalt mures, sest tean, et see pole normaalne. Põhjus on ilmselt ka selles, et enne abiellumist polnud meil pikka aega mingeid suhteid. Mees hakkas seksoloogi külastama ja proovib mingit ravi saada, samas tean, et ka mina vajan abi. Mulle tundub olema see erakordselt raske juhus, sest ei tea, et paaridel esineks nii rasket probleemi suguelus. Ja mida aeg edasi, seda lootusetum kõik tundub, et kas asjad saavad üldse korda. Olen juba 33 a. vana ja kardan, et hakkan lapse saamisega hiljaks jääma, samas ei saa ma protsesse kuidagi kiirendada. Veel hullem on see, et mida aeg edasi, seda vähem ma soovin suguelu. Kuidas Teie kui arst üldse analüüsite sellist olukorda? Ette tänades!

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Palun mõelge hetkeks iseendale. Kas teie elus on olnud reaalseid või kujutletavaid inimesi, kelle suhtes olete tundnud väga tugevat tõmmet? Mida Teie jaoks tähendab füüsiline lähedus teise inimesega peale seksuaalakti- naudite Te puudutusi, kallistusi? Olete Te unes saanud orgasmi? Kui Te mõnele nendest küsimustest vastasite jaatavalt, siis on võimalik, et Teil pole tegelikult madal liibido. Kuna paarisuhtes on alati kaks poolt, siis on harva võimalik lahendada probleemi nii, et kaasatud on vaid üks osapool. Loomulikult on erand olukordi, kus ühel partneritest on näiteks tõsine terviserike (põletik, vaimne tervise häire), ms tuleb kõigepealt välja ravida. Soovitan tulla nõustamisele koos partneriga.
Tervitades L. Haldre