Ejakulatsiooni vägisi tagasi hoidmine 04.05.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere

Mul on tõenäoliselt mingi psühholoogiline probleem, kus miski nagu keelaks mul seksida, lõdvestuda või siis liigset mõnu tunda (täpselt pole veel aru saanud). Avaldub see nii, et peenise tuppe viimisel või siis vahetult enne seda toimub ejakulatsioon ning kogu seksuaalakt koosneb peamiselt keskendumisest ejakulatsiooni tagasihoidmisele, mis kunagi ei õnnestu. See on nii olnud kogu seksuaalelu aja ja kõikvõimalikud partneriga harjumise, harjutused iseendaga jms soovitused ei aita. Seksuaalselt erutudes peenis kõvastub koheselt "liiga palju" ehk siis nii nagu ongi vahetult enne seemnepurset (+lihased lähevad pingesse ning hingamine jääb väga harvaks nagu ootaks mingit õnnetust) ja mõnu ejakulatsioonist samuti ei tunne. Kas on olemas mingi ravim/meetod, mis võimaldaks hoida ejakulatsiooni nö vägisi tagasi? Hetkel tundub see ainuke variant näidata psüühikale, et seks on tegelikult mõnus ja seda saab nautida ning seeläbi probleem ületada.

Või oskate soovitada midagi muud, mida siiani pole osatud soovitada?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Probleem on tõsine, vaid samal ajal seksuoloogias päris palju levinud, see on nn. enneaegne seemnepurse. Põhjuseks viib olla kas Teie psüühika või närvi süsteemi erinevused (olete liga tundlik) või sugu süsteemis põletikud, mis ka mõjuvad seksuaalvahekorra kestvusele . Reeglina seksuoloogid kasutavad vahekorra pikendamisel kas antidepressandid , mis mitte kõigile sobivad (nagu ise nüüd teate), või kohalik ravimeid (lokaalsed anesteetikud, mis tuimestavad suguti pea). Kasutakse veel psühhoteraapia, hüpnoos, nõelaravi, spetsiaalsed harjutused, hingamise harjutused. Teile konkreetselt ma soovitan pöörduda psühhoterapeudi juurde, kuna tunne et Teil on pigem psühholoogiline probleem, et olete liiga fikseeritud oma mõttega, selle raskusi ümber. Samal ajal paralleelsed soovitan pöörduda meestearsti juurde et kontrollida, kas momendil ei ole peituv põletikke sugutraktist.
Soovin edu Vladimir Vihljajev