seksiisu vähenemine 22.08.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24-aastane naine ja oma partneriga (28a) koos olnud natuke üle aasta. Umbes pool aastat tagasi tekkis probleemiks minu vähene huvi seksi vastu. Varem see probleem ei olnud. Erutusin alati ja nautisin seksi. Nüüd tunnen, et see on muutunud nagu kohustuseks. Tavaliselt ma ei erutugi, kuigi partner üritab. Alguses mõtlesin, et see on tingitud rutiinist. Rääkisin sellest ka oma partneriga, aga kumbki pole midagi ette ka võtnud, et seksi huvitavamaks muuta. Üldiselt partnerile sellel teemal arutlemine ei meeldi, sest arvab kohe, et temas viga, et tema ei suuda mind erutada ja rahuldada. Märgin ära ka selle, et mul on kogemusi seksi vallas rohkem kui mu partneril. Ja kui olen üritanud olukorda temaga analüüsida, et mida võiks teha jne, siis ta eriti vedu ei võta. Ta isegi on öelnud, et on selline nagu on ja paremaks võimeline pole. Ning kui olen tal soovitanud uurida seksiteemalisi internetilehekülgi või kirjandust, siis ta on pidanud seda aja raiskamiseks. Tunnistan, et tema selline reaktsioon on ka mind probleemi lahendamisel ükskõiksemaks teinud. Umbes, et mis ma ikka üksinda üritan. Aga see asi on juba nii kaua kestnud, et varsti ma ei kujuta meie elu koos niimoodi ette. Ja ma ikkagi usun, et on olemas lahendus sellele probleemile.
Umbes pool aastat tagasi hakkasin rasestumisvastase vahendina kasutama Nuvaringi ning tagantjärele mõeldes just siis seksiisu vähenes. Ja asi pole selles, et mu partner mind ei eruta vaid mitte üksi mees ei tundu mulle erutav. Varem ma mõtlesin päevas vähemalt korra seksile ja juba see erutas. Nüüd ma ei mõtle ka enam seksile. Ka eneserahuldamisega tegelen kordades vähem. Ainus, mis suudab natuke erutada on pornofilmide vaatamine. Olen foorumitest lugenud, et paljudel naistel Nuvaringiga seksiisu vähenes. Niisiis lõpetasin selle kasutamise ja peale seda ei ole kasutanud midagi. Umbes nädal pärast Nuvaringi kasutamise lõpetamist tundsin jälle ennast täisväärtusliku naisena ja nautisin seksi. Tahtsin vahest isegi 3-4 korda päevas sellega tegeleda. See kestis u 2 nädalat.
Seega ei saa probleem ilmselt olla ka rasestumisvastastes vahendites?
Igatahes ma loodan, et teile on see probleem tuttav ja oskate mind aidata.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere!
See on loomulik, et mingil perioodil on huvi seksi vastu suurem ja seejärel jälle väiksem. Põhjus võib peituda suhetes. Olulised on nii partneri poolt üles näidatud hoolimine kui ka teineteisele pühendatud aeg. Huvi languseks võivad olla ka naise organismi füsioloogised iseärasused, tervise probleemid jne.
Kui lühemal perioodil huvi mingil põhjusel puudub, pole midagi lahti. Kui selline seisund aga püsib pikemat aega ja hakkab paarisuhet häirima, siis tasuks pöörduda nõustamisele. Kahju, et partner vastavate teadmiste vastu huvi ei ilmuta. Äkki tasuks delikaatselt siiski nendest probleemidest rääkida ja koos kirjandust uurida?
Tervitan L. Haldre