Probleem munanditega 11.05.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem järgmine, millele juba pikalt vastust olen otsinud aga pole tahtud või julgenud kuhugi poole pöörduda. Nimelt on munandikottides vaid üks munand, mis ka aegajalt sealt välja kubemepiirkonda liigub (mingi aeg liigub ise tagasi või saab saab kompimise teel tagasi suunata), teine munand on aga justkui koguaeg kubemepiirkonnas. Vanust juba 20 eluaastat ja probleemile oleks pidanud juba ammu lahendust otsima. Aga parem hilja kui mitte kunagi. :)

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! See probleem nn. kriptorhism (s.t. et munandid liiguvad ülese või üldse ei ole alla munandikotti läinud). Soovitan kindlasti pöörduda meie kliinikusse konsultatsioonile, kuna see seisund võib mõjutada viljakusele. Vladimir